alarm
Задайте вопрос
Биология
Ekaterina

1Абсурд, каламбур, абракадабра та лімерик у казуі Аліса в задзеркаллі​

ответы: 1
Зарегистрируйтесь, чтобы добавить ответ
Ответ:

йВсі ми пам’ятаємо казку про допитливу Алісу, яка, аби дізнатися таємницю білого кролика, чкурнула за ним у нору, і опинилась у дивному королівстві. До сьогодні ця книга Л’юїса Керролла викликає захват у дітей та дорослих. Та чи насправді казка є казкою, і які незвичайні висновки робили у різні часи літературні дослідники? Спробуємо розібратися.

Забіжимо наперед, і нагадаємо фінал цієї казки – Аліса прокидається, і виявляється, що всі події, які з нею траплялися – лише сон. Автор протягом всього сюжету намагається донести до читача одну важливу думку – про те, що реальність часто закриває двері для чудес. І саме діти мають чудову можливість мріяти і фантазувати не тільки уві сні, а й на яву. А от дорослі, по своїй же провині, таке вміння втрачають, занадто занурюючись у дорослий світ, з його проблемами, викликами і необхідністю доводити іншим, чого ти вартий.

alice-with-doorknob-2

Ще одна цікава особливість «Аліси в країні чудес», яку важко не помітити – незвичайна абсурдність, що «переслідує» нас на кожній сторінці. Деякі читачі навіть інколи звинувачують автора у відсутності будь-якого змісту написаного. Та те, що комусь так здається, зовсім не означає, що так воно і є.

Просто ми звикли до того, що будь-яке явище або предмет мають свою назву, призначення та пояснення. І коли ми зустрічаємося з чимось незрозумілим, чи невідомим, то пробуємо отримати максимально можливу кількість інформації, яка обов’язково має бути кимось або чимось підтверджена.

Та Л’юїс Керролл дав можливість читачу побачити ситуацію з зовсім іншого боку, а абсурду пронизати весь твір.

Згадайте частину казки, де в Королівстві відбувається суд. Королева вже зібралась «зносити голови», і тільки потім виносити вирок.

tools

А коли Аліса хотіла відправити посилку своїм ногам, адже виросла настільки, що перестала їх бачити, і вже навіть попрощалася з ними. Абсурд? Так. Дівчинка і сама протягом усієї казки повторює одні й ті самі слова: «Нісенітниця! Дурниця!».

Що хоче донести нам автор грою слів і наповненістю парадоксальними речами? Те, що в цьому світі є безліч всього, чого не можна логічно пояснити, а варто сприймати на емоційному рівні.

До речі, саме в часи письменництва Л’юїса Керрола існував такий особливий жанр літератури, як нонсенс. Поети части писали невеличкі вірші, що складалися з абсолютно не пов’язаних за змістом, або ж протилежних, «перевернутих» понять. А тому «Аліса в країні чудес» теж чудово «вписується» в цей жанр.

Радимо перечитати цей незвичайний твір. Приємна, смішна і дивна казка постане перед вами зовсім іншою – цікавою і сповненою глибокого змісту.

135
Mikall
Чтобы ответить необходимо зарегистрироваться.

Другие вопросы: - Биология

ПОЛНОЕ РЕШЕНИЕ РЕБЯТ ПОМОЖЕТ Пло

Найдите координаты точек пересеч

Что лишнее?1)Рябина, одуванчик,

посчитайте разобраться1. учени

Даю 20 поинтов у меня СочЭссе

найди смысл текста и о чём эта с

Контакты
Реклама на сайте