:
Для того аби зрозуміти передумови окупації Криму треба розглянути події які відбулися декілька місяців раніше.
З приходом до влади президента Януковича та узурпацією ним влади протестні настрої населення зростали.
В 2013 році Україна поступово наближалася до євроінтеграції, і в планах було підписання асоціації з Євросоюзом. Але режим тодішньої влади був проросійським і не міг цього дозволити.
Тому 21 листопада 2013 уряд України призупинив процес підготовки до підписання асоціації. В той самий день перші незгодні, здебільшого студенти вийшли на майдан Незалежності в Києві аби відстояти своє право на європейке майбутнє.
Позаяк влада взяла курс на росію то вирішила розігнати протистувальників за допомогою силовиків, це сталося вночі 30 листопада 2013 року.
І на наступний день 1 грудня, в центрі Києва були сотні тисяч людей які вимагали справедливості від злочмнох влади. Так почалася Революція Гідності.
Протягом зими 2013-2014 років були різні етапи революції, але митинагрі впевнено рухались до того аби відірватися від впливу Росії. Але зрозуміло що столітній окупант не мав бажання випускати нас зі своєї сфери впливу. Тому Росія почала розхитувати регіони країни на території яких російська пропаганда вдало працювала, одним з цим регіонів був Крим.
Крим десятиліттями був під впливом росіцских ЗМІ які будували російську ментальністьі. Безліч людей не відчували себе українцями та були залякані брехнею про Майдан та Євросоюз,
І в момент коли президент Янукович, а разом з ним значна частина уряду та депутатів збігли до Росії, остання почала вводити свої війська в Крим під видом місцевої самооброни, хоча згодам президент Путін визнав присутність російських військ, так підготовку до так званого "референдуму" під дулом зброї.
На якому "підтримка" показала себе на 97%, хоча цей і референдум не мав сили, Росія в важчетц час для української держави скористалася становищем.
По пунктах, чому не вдалося захистити:
1. Великий вплив російської агентури та пропаганди на населення, які вплинули на моральних дух місцевої міліції та військових, СБУ тощо. Які перейшли нас сторону ворога.
2. Зруйнована та розкрадена армія за режиму Януковича
3. Перехідний період влади, коли давати наказати та контролювати ситуацію доводилось на ходу.
Але не всі в Криму були проросійськими, режисер Олег Сенцов жив у Криму та потрапив у полон на 7 років. Багато кримських татар підтримували державу Україну, але їх виявилось недостатня проти російських військ.
На мою думку, захиститись в той момент можна було спробувати завдяки консолідації суспільства, як наприклад захистили м. Одесу. Не треба закривати очі ніби немає війни, немає проблем та загрози, а бути активним та приймати участь у житті держави.
Щодо застосування зброї, погоджусь з з думкою деяких воєнних експертів.
Відбити можна було за допомогою зброї, але тільки у випадку застосування її при першому контакті з невідомими озброєними людьми, коли в нас була перевага по техніці. Згодом коли російчьких військових стало більше, а на сході України почалось росіьчке вторгнення це стає неможливим через обмєкений склад військових.