alarm
Задайте вопрос
География
Belli

КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ГЕОГРАФІЇ ДЛЯ 8 КЛАСУ ЗА ІІ СЕМЕСТРІ варіантІ рівень1. В умовах надмірного зволоження під мішаними лісами переважно формуються ґрунти:А) сірі лісові; Б) дерново-підзолисті; В) чорноземи; Г) коричневі. 2. Найбільшу площу серед природніх зон в Україні займаєа). Зона мішаних та широколистих лісів,б). Лісостеповав). Степів3. Серед природно-територіальних комплексів найнижчий статус має:А) місцевість; Б) провінція; В) урочище; Г) район. 4. Найбільша частина степової зони України розташована в межах:А) Подільської височини; Б) Придніпровської височини;В) Придніпровської низовини; Г) Причорноморської низовини. 5. Вирівняні поверхні хребтів у Карпатах називають:А) полонинами; Б) верховинами; В) бескидами; Г) перевалами. 6. Поширення грунтів на рівнинній частині підпорядковані закону:а). Висотна пояснітьб). Широтна зональністьІІ рівень7. Установіть відповідність між типами ґрунтів та кліматичними умовами. 1 Дерново-підзолисті2 Сірі лісові3 Чорноземи4 КаштановіА Літо прохолодне, надмірне зволоженняБ Літо спекотне, недостатнє зволоженняВ Літо помірно тепле, надмірне зволоженняГ Літо тепле, достатнє зволоженняД Літо тепле, недостатнє зволоження8. Установіть відповідність між типами режиму річок України та їх живленням. 1 Східноєвропейський2 Карпатський3 Кримський4 СередземноморськийА Переважно сніговеБ Змішане з переважанням сніговогоВ Змішане з переважанням дощовогоГ Змішане майже з однаковою часткою снігового та дощового, узимку — підземногоД Переважно дощовеІІІ рівень9. Установіть послідовність розташування природних поясів від підніжжя до вершин на північних схилах Кримських гір. А Пояс букових і грабово-букових лісівБ Пояс букових і грабово-букових лісів із домішкою сосниВ Лісостеп і пояс дубових лісівГ Яйла (гірський степ)10. Установіть послідовність проведення меліоративно-природоохоронних заходів на рівнинній частині України в напрямку з південного сходу на північний захід. А Охорона ґрунтів від водної та вітрової ерозіїБ Запобігання процесам вторинного засолення ґрунтівВ Збереження природної родючості чорноземівГ Регулювання водного режиму перезволожених земельIV рівень11. Складіть порівняльну характеристику природних зон лісостепу й степу України.

ответы: 1
Зарегистрируйтесь, чтобы добавить ответ
Ответ:

1) а

2)в

3)в

4)б

5)а

6)б

7) 1б, 2а, 3г, 4д

8) 1г, 2б, 3д, 4в

9) в, а, б, г

10) б, а, в, г

11) У порівнянні з іншими зонами України Степ одержує найбільшу кількість сонячного тепла, але найменшу кількість осадків. Із заходу на схід температури січня змінюються від -2 до -9 С , температури лип-ня — від +20 до +24 °С. Річна сума опадів зменшується з північного заходу на південний схід — від 450 до 300 мм. Це є причиною маловодності степових річок.

Природних лісів у Степу дуже мало. Вони ростуть переважно в бал-ках (байрачні дубові ліси), у заплавах рік (заплавні ліси), на піщаних терасах (соснові ліси). Є й штучні лісові масиви. Повсюдно в Степу ство-рено лісові полезахисні смуги.

Степ сильно змінений людиною. Природна рослинність збереглася в заповідниках, на схилах річкових долин і балок,

У північних районах є лучні степи з пишним різнотрав'ям (конюшина, шавлія, сон-трава та ін. ) і степовими злаками. Ґрунти — звичайні чорно-земи, типові чорноземи. Далі на південь — різнотравно-типчаково-кови-лові степи на звичайних чорноземах поступово переходять у типчаково-ковилові на південних чорноземах. Ще далі на південь — сухі степи з роз-рідженим травостоєм із злаків, полину, солянок на каштанових ґрунтах.

Тваринний світ: крім численних дрібних гризунів у степу живуть землерийки, кроти, сліпці. Бабак звичайний зараз зберігся тільки в Лу-ганському заповіднику та у двох заказниках Харківської області. Харак-терні для степу ховрашки, зустрічаються ласка, горностай, степовий тхір, борсук, лисиця та ін. , із птахів — жайворонки, перепели, куріпки, рідко — дрохви, орли.

Рілля в стопу складає 75% земельного фонду. Лісостепова зона України

Лісостепова зона простяглася від Прикарпаття до Середньоросійської височини. Північна межа (із Поліссям) проходить поблизу Львова, Ше-петівки, Житомира, Києва, Ніжина, Глухова, а південна — по лінії Ананьїв — Знам'янка — Олександрія —— Красноград — Балаклія —Куп'янськ.

Рельєф Лісостепу різноманітний. На Правобережжі зона займає Волино-Подільську і Придніпровську височини, на Лівобережжі — частину Придніпровської низовини і відроги Середньоросійської височини.

Зональними типами грунтів є сірі лісові ґрунти (під лісовими маси-вами), а також типові чорноземи (під лучним різнотравним степом). У заплавах річок поширені лучно-чорноземні ґрунти, Клімат Лісостепу помірно континентальний. Із заходу на схід січневі температури змінюються від -5 до -8 °С, липневі — від +18 до +22 С. На заході випадає 550-750 мм, на сході — 450 мм опадів на рік. Густота річкової сітки зменшується із заходу на схід.

У Лісостепу переважають широколистні ліси, головним чином дібро-ви. Бук утворює великі масиви на крайньому заході. Граб характерний для лісів Придніпровської височини. На Лівобережжі домінує дуб із домішкою клена, липи, ясена. Соснові і сосново-дубові ліси займають піщані тераси річок.

Ландшафти Лісостепу сильно змінені людиною. За останні сторіччя лісистість зменшилася від 40-50 до 5-10%. Середня розораність Лісо-степу складає 75%, а на Лівобережжі — навіть 90%. Природні умови сприятливі для вирощування пшениці, кукурудзи, гречки, цукрового буряка і багатьох інших культур.

Для Лісостепу є характерним поєднання тваринного світу Полісся і Степу. У лісах водяться лбсь, дикий кабан, козуля, вовк, барсук, куниця, білка. На степових ділянках типові тварини — заєць-русак, лисиця, гри-зуни (ховрашки, хом'яки, миші); із птахів — сіра куріпка, перепел.

Лісостеп України поділяється на чотири фізико-географічні провінції: Західне-Українську, Дністровсько-Дніпровську, Лівобережне-Дніпров-ську, Середньоросійську.

Степова зона України

Степова зона займає близько 40% території України. На півночі Степ межує з Лісостепом по лінії Ананьїв — Знам'янка — Олександрія — Красноград — Балаклія — Куп'янськ. Степ охоплює Причорноморську низо-вину, південні частини Придніпровської височини та Придніпровської ни-зовини, Донецьку і Приазовсь

124
Amsel
Чтобы ответить необходимо зарегистрироваться.

Другие вопросы: - География

Чому природна рослинність степів

чинники формування економіки Афр

1. Изучите карту атласа «Природн

1. Сравните Казахстан и 1 страну

Проанализируйте особенности разм

Выберите верное утверждение:1.Ан

Контакты
Реклама на сайте