Ответ:
1. Індійський океан розташований у Південній і Східній півкулях. На південному заході Індійський океан широким водним простором з'єднується з Атлантичним океаном, а на південному сході — з Тихим. Берегова лінія розчленована слабо. В океані виділяють вісім морів, е великі затоки. Островів порівняно мало. Найбільші з них (Мадагаскар, Шрі-Ланка, Сокотра) розташовані біля узбереж материків.
2. Індійський океан має складний і різноманітний рельєф дна. Серед піднять на дні виділяється система серединно-океанічних хребтів, що розходяться на північний захід і південний схід. Для хребтів характерні риф-ти і поперечні розломи, сейсмічність і підводний вулканізм. Між хребтами лежать численні улоговини. На окраїнах простягаються океанічні жолоби. Найглибшим серед них є Зондський жолоб з найглибшою відміткою Індійського океану — 7209 м. Шельф здебільшого має невелику ширину (до 100 км).
3. Велика частина океану лежить в екваторіальному, субекваторіальному і тропічному кліматичних поясах, тільки південна частина охоплює високі широти, аж до субантарктичних. Загальна особливість клімату океану — сезонні вітри мусони в його північній частині, що піддається значному впливу суходолу. Тому в північній частині океану добре виражені два сезони — тепла, тиха сонячна зима і жарке, хмарне дощове, штормове літо. На південь від 10° пд. ш. панують південно-східні пасати. Південніше, в помірних широтах, дмуть сильні і сталі західні вітри. Кількість опадів велика в екваторіальному поясі (до 3000 мм/рік). Дуже мало опадів випадає біля берегів Аравії, у Червоному морі і Перській затоці.
4. Середня температура поверхневих вод океану становить +17 °С. Північна частина добре прогрівається, а також позбавлена припливу холодних вод з півдня, тому є найтеплішою. Улітку температура вод в Перській затоці піднімається до +34 °С.
У Південній півкулі температура вод знижується зі зростанням широти.
Солоність поверхневих вод у багатьох районах вища за середню, а в Червоному морі найбільша серед усіх морів Світового океану (понад 41 %©). На утворення течій у північній частині океану вирішальний вплив мають мусони. Це приводить до перебудови системи течій за сезонами: літні мусонні — із заходу на схід, зимові — зі сходу на захід. У південній частині океану найбільш виражені Південна Пасатна течія і течія Західних Вітрів.
5. Тваринний і рослинний світ в Індійському океані має багато спільного з Тихим і Атлантичним океанами. Багатий і різноманітний видовий склад риб. У північній частині живуть сарданелла, анчоус, скумбрія, тунець, корифена, акули, летучі риби. У південних водах— нототенієві і білокровні риби; зустрічаються китоподібні і ластоногі. Особливо багатий органічний світ шельфу і коралових рифів. Зарості водоростей простяглися уздовж берегів Австралії, Південної Африки, островів. Є великі промислові скупчення ракоподібних (лангусти, креветки та ін. ).
6. Природні ресурси океану використовуються меншою мірою, ніж інших океанів. Біологічна продуктивність океану невисока, зростає вона лише на шельфі і материковому схилі. За останні роки в ряді країн Азіатського узбережжя інтенсивно розвивається сучасне рибне господарство.
Хімічні ресурси вод поки що не використовуються. У великих масштабах здійснюється опріснення солоних вод у країнах Близького Сходу.
Серед мінеральних ресурсів виділяються родовища нафти і газу. За їхніми запасами і видобутком Індійський океан посідає перше місце серед усіх океанів. В узбережно-морських розсипах містяться важкі мінерали і метали.
Індійським океаном проходять важливі транспортні шляхи. Океан поступається Атлантичному і Тихому розвитком судноплавства, але щодо обсягів перевезення нафти він перевершує їх. Перська затока — головний нафтоекспортний район світу.
7. Індійський океан значно менше освоєний, ніж Тихий та Атлантичний. Проте він чи не найчастіше потерпає від господарської діяльності людей, адже на його узбережжі проживає понад 1 млрд осіб. Найбільшої шкоди природі океану та узбережжя завдають видобування та перевезення нафти й нафтопродуктів, забруднення шкідливими речовинами, які виносяться річками з полів, побутовими відходами. Вирубування мангрових лісів призводить до ерозії берегів, зникнення тварин, які тут мешкали.
Ще до 1800 р. мореплавцями були знищені унікальні гігантські морські черепахи острова Родрігес та нелітаючий птах дронт, який жив на острові Маврикій. Усвідомлюючи необхідність збереження природи Індійського океану, держави його регіону спільно вирішують питання охорони вод океану. У 1979 р. з метою захисту молодняку китів в акваторії океану був створений Китовий заповідник. Більшість коралових та вулканічних островів в Індійському океані оголошено заповідними територіями.