Відповідь:
Попри всю важливість уроку як основи процесу фізичного виховання в школі чільну роль в залученні до щоденних занять фізичними вправами учнів, безумовно, належить позакласної фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи. За нею майбутнє т. К. Навіть індивідуально-диференційований підхід не дасть такого позитивного результату, який досягається правильно спланованої спортивно - масовою роботою, головною метою якої є впровадження фізичної культури і спорту в повсякденне життя школяра. Позакласна спортивно-масова робота в школі не може стати повноцінною, якщо не буде супроводжуватися системою шкільних спортивних змагань - спартакіад, першостей, турнірів, чемпіонатів. Їх люблять учні, змагання стимулюють дітей до систематичних, регулярних занять спортом. Будь-які форми змагань є ефективною формою пропаганди фізичної культури і спорту серед учнів.
Усередині шкільні змагання проводяться з різних видів спорту протягом усього навчального року в залежності від кліматичних умов і проходження навчального матеріалу програми з фізичного виховання. Усередині шкільні змагання є не тільки складовою частиною позакласної спортивно-масової роботи, але і збагачують високою зацікавленістю учнів у необхідності систематичних занять фізичною культурою і спортом в позаурочний час.
Головне в тому, що правильно організовані змагання в рамках Спартакіади сприяють зміцненню здоров'я учнів, їх фізичному розвитку і фізичної підготовленості.
Центром організаційно-масових змагань, повинна стати школа. Це очевидно, т. К. Саме в школі хлопцям, починаючи з 1 класу, надається можливість брати участь у внутрішньо шкільних змаганнях. Організаторам всередині шкільних змагань необхідно пам'ятати, що участі в спортивних змаганнях будь-якого учня повинна передувати спортивна підготовка. Тільки в цьому випадку змагання будуть корисними.
Необхідно, щоб всі ці види активного відпочинку проходили без надмірної підвищеного фізичного навантаження, цікаво для всіх учнів. Для підготовки і проведення днів здоров'я директор школи залучає весь педагогічний колектив школи на чолі з організатором позакласної та позашкільної роботи. Необхідно, в рамках проведення днів здоров'я залучати батьківський комітет школи, забезпечуючи присутності батьків на спортивних святах за планом школи. У програмі днів здоров'я і спорту передбачаються: рухливі спортивні ігри, масові змагання '' Веселі старти '', '' А, нумо хлопці! '', '' А, ну-ка дівчата. '', '' Папа, Мама - Я спортивна сім'я! '', '' Шкіряний м'яч ''. '' Біла тура '', '' День стрибуна '', відкриті старти на кращого бігуна, стрибуна. метальника і т. д . ; в зимових умовах - катання на лижах, санках.
Пояснення: