1. Пам'ять- комплекс процесів, які відбуваються в центральній нервовій системі, забезпечують накопичення, зберігання ті відтворення індивідуального досвіду та досвіду інших людей, почутого та прочитаного, переживань тощо.
Запам'ятатовування, зберігання важливої інформації.
2. Пам'ять залежить від роботи певних ділянок кори великих півкуль головного мозку, зокрема центрів різних почуттів і ділянок кори, які відповідають за зорову, слухову, рухову пам'ять тощо. Всі відділи кори замкнуті між собою ланцюжками нейронів. Імпульси, що в них циркулюють, зумовлюють зміну біосентетичної активних речовин-« носіїв пам'яті».
3. Запам'ятовування- це закріплення в пам'яті певних знань. Повторення матеріалу та прагнення до розуміння його. Людина усвідомлює матеріал та запам'ятовує його.
4. На першому етапі людина утримує інформацію на рівні сенсорних систем, вищі відділи мозку сприймають сигнали. Другий етап надається для розв'язання миттєвих задач.
Третій етап забезпечує тривале збереження інформації.
Рухова або моторна( запам'ятовування і відтворення рухів), емоційна( пам'ять почуттів), словесно- логічна( змістова) та образна( слухова, зорова, смакова, нюхова)
5. Забезпечує тривале збереження інформації, яка запам'ятовується після багаторазового її відтворення. Може зберігатися протягом всього життя людини